KARGO BEDAVA
4.8 (214 yorum)
329,00 TL KDV Dahil

İngilizce Diline Çalışma Metodları: Gramer Çalışma Klavuzu

GRAMER ÇALIŞMA KILAVUZU

Her kullanıcı kendi seviyesine uygun bölümden başlayarak gramer konularını sırasıyla çalışabilir. Naşlangıç düzeyinden başlayan bir kullanıcı her gün bir konu çalışırsa 3 ay 10 günde tüm konuları bitirebilir. Eğer her gün çalışamayacağını var sayarsak, başlangıç düzeyinden ileri düzeye kadar tüm konuları çalışmak ve öğrenmek için en az 6 ay gereklidir.

Bir gramer konusunu çalıştıktan sonra hemen diğerine geçmek öğrenme kalıcılığı açısından hiçbir fayda sağlamaz. Gramer konusu çalışıldıktan ve iyice anlaşıldıktan sonra mutlaka konu anlatımının sonuna eklenmiş soru çözülmeli, eğer hala tam anlaşılmadıysa internetteki diğer kaynaklara ulaşılarak olabildiğince fazla soru çözülmelidir. Konu anlatımından sonra sunulan sorulardan yüzde 80 in üstünde başarı sağlamadan diğer konuya geçmemek en sağlıklı çalışma biçimidir.

Ayrıca yabancı dile çalışmak için en iyi yöntem, tüm yeteneklerin entegre edildiği bir sistematikle çalışmaktır. Yani gramer bölümünü bitireyim, sonra kelime çalışırım mantığı yabancı dil ediniminin doğasına terstir. Bu yüzden gramer çalışmalarına başlayan bir kişi, mutlaka gramer dersleriyle birlikte kelime, okuma, dinleme ve konuşma hocamızla beraber tekrar etmelidir.