KARGO BEDAVA
4.8 (214 yorum)
329,00 TL KDV Dahil

Japoncada Kanji, Hiragana ve Katakana

Sitemizin bu bölümünde Japoncada Kanji, Hiragana ve Katakana nasıl yazılır ve nasıl okunur sorularına yanıt bulabileceksiniz. Japonca Eğitim Setini sahip olarak, uzman kadromuz ile hazırlanan Japonca konularını kapsayan bütün içerikleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

KANJI, HIRAGANA VE KATAKANA

Herhalde gözünüzü korkutuyordur bunlar. Emin olun korkacak birşey yok. Kanji biraz zordur evet. Zira 2000 küsur kanji öğrenmek gerekiyor.
Kanji: Çince temelli bir alfabedir. Daha sonra Japonca’ya da geçiyor. Bugün öğrenilmesi zorunlu 2000 civarı kanji var. Ama normalde çok daha fazladır.
Hiragana: Japonca kökenli kelimeleri yazarken kullanılır. Aşağıda temel hiragana hecelerini görüyorsunuz.

Katakana: Japonca’ya dışarıdan gelmiş yabancı kökenli kelimeleri yazarken kullanılır.

Hiragana ve katakanaya özel olarak değineceğim sonra. Böylece Japonca’yı kısaca tanımış olduk. Aslında bunları hiç vermeden direk gramere geçebilirdim ama bunları da bilerek nasıl bir dil öğrenmeye kalktığımızı öğrenmiş olduk.
En azından “O kadar Japonca öğrendin nasıl bir dil hele az bahset” diyen biri çıkarsa bu bilgileri verip suspus eylersiniz :)

Alfabeyi öğrenceğiniz zaman ilk olarak hiragana sonra katakana ve daha sonra kanji öğrenmelisiniz. Sitemizde alfabe öğretmiyoruz. Bunun için hazırlamış olduğumuz bir kitabımız var. Görsel hafıza teknikleri ile hazırladığımız bu kitabı alabilirsiniz.